Всеукраiнський центр з питань енергозбереження та енергоэфективностi
image
Форма зворотнього зв’язку
    Ви можете отримати консультацію за таким питанням:
  • Iнвестиційні проекти та список інвесторів
  • Законодавство та кращi практики
  • Каталог енергозберігаючих товарів і послуг
Поширені запитання
  • Найпопулярніші
1. Що таке "теплі кредити"?

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Уповноваженими на видачу "теплих"  кредитів в рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

2. Як досягти прозорості та покращити рівень обізнаності у сфері енергозбереження?

Співвідношення потенціалів споживання енергії і енергозбереження повинно стати набагато прозорішим і зрозумілим. В Євросоюзі та Німеччині в цьому напрямку було зроблено правильний крок за рахунок введення вимог щодо проведення енергоетичного обстеження об'єктів і системи управління споживанням енергоресурсів. Це також дозволило об'єднати питання енергетики та екології в корпоративній політиці.

Велику роль у прийнятті рішень щодо застосування енергозбереження відіграє наявність кваліфікованої інформації і даних експертизи. Ми вже розробили подібні програми в нашому відділі технологій контролю і управління. Однак, загалом на ринку ще не існує сертифікованих стандартів якості, здатних створити такий рівень довіри споживачів, при якому приймаються свідомі інвестиційні рішення.

3. Як використовувати інноваційні фінансові інструменти?

За умов нестачі фінансування для здійснення реальних капіталовкладень в енергопостачання, слід вдатися до використання інноваційних фінансових моделей, наприклад, таких як партнерство між державним та приватним секторами, або ж застосовувати рішення, що впливають на укладення контрактів. Надзвичайно великий потенціал у використанні різних фінансових інструментів мають середній і малий бізнес. Більш того, рішення, що мають вплив на укладення контрактів, повинні бути оптимізовані шляхом покращення юридичного регулювання як для клієнтів приватного, так і державного сектору. Ще одним потенційним напрямком може стати комплекс рішень, ініційований суспільством або бізнесом та спрямований на самоокупність на основі досягнутого рівня енергозбереження.

4. Чи існують нові можливості у сфері послуг?

«Білою плямою» на сьогоденному ринку є нестача послуг, що зробили б модель енергоефективності більш привабливою. Європейська комісія, прийнявши директиву з енергетичної ефективності та передбачивши у ній розробку обов'язкових моделей підвищення енергоефективності, створила умови для її ліквідації. При правильному підході такі моделі зможуть стимулювати прийняття рішень з досягнення економічної ефективності енергозбереження, одночасно сприяючи вкоріненню самої ідеї енергозбереження в суспільній свідомості.

Дискусія щодо шляхів та засобів найбільшої енергоефективності стає все жвавішою, причому на всіх рівнях: в політичній сфері, бізнесі та суспільстві. Важливу роль в цьому процесі відіграє МЕА, що регулярно публікує ретельно підготовлені, інформативні матеріали з приводу основних індикаторів в сфері енергетики. Успішним прикладом таких публікацій є «Погляд на світову енергетику в 2012 році». Вперше представлений на такому рівні сценарій досягнення енергоефективності поставив обговорення цього питання на належне місце - в епіцентр дискусій про майбутнє енергетики.

залишити своє запитання Не знайшли відповіді на своє запитання? Заповніть форму: